Ruila mõis koos tallidega pärineb 14. sajandi lõpust. Esmakordselt leiab ürikutes Ruil (kohanimi kuni 1920) äramärkimist 1417. aastal, kui mõis kuulus Saksa Ordule ja seal asus Tallinna komtuur. Kuue sajandi jooksul on kogunenud siia vanade müüride vahele tähelepanuväärne kultuur ja ajalugu, mis kujundab seda keskkonda ka tänapäeval. Hobused leidsid Eha Kirsipuu abiga tee mõisatallidesse tagasi 1979. aasta sügisel. Hobukultuur on Ruilas jätkuvalt au sees, nüüd eelkõige Eesti ratsaspordi edendamise eesmärgil.

Ruila Tall on suurim ratsaspordile pühendunud keskus Eestis. Tallis on üle 60 boksikoha, mis jagunevad 5 talli ja 10 väliboksi vahel. Hobustele on avarad välikoplid killustiksõelmelise põhjakattega, neljakohaline jalutusmasin ning 15ha erinevate suurustega murukopleid. Ratsutamiseks on pakkuda kaks liiv-tekstiil põhjaga väljakut, galopirada heinamaal ning kaks maneeži.

Ruila Tall on atesteeritud Eesti Ratsaspordi Liidu poolt kõrgeima 3* tunnustusega.

Ruila Talli üheks suureks eeliseks on tallis tegutsev Ruila Kliinik, kus teevad koostööd dr. Andres Tuvi ja dr. Tiit Siiboja.

Ruila Tallis söödetakse hobuseid kolm korda päevas. Põhitoiduks on hein ning kaer. Talli kaudu saab tellida ka Havensi lisasöötasid ja NAF toidulisandeid. Bokse korrastatakse kaks korda päevas. Allapanuks kasutatakse vastavalt omaniku soovile saepuru ja/või turvast.

Ruila Tall pakub ka võimalust rentida pubi ruumi, kus saab pidada koosolekuid, sünnipäevi või seminare. Kui pidu läheb õhtusse, on tallil pakkuda kaks tuba, kokku kaheksa magamiskohaga. Samuti on võimalik korraldada laste ekskursioone, mille käigus tutvutakse tallieluga ja käiakse ratsutamas.

  • IMG_4645
  • IMG_4727
  • IMG_4729