Eile lõppenud Eesti meistrivõistlustelt tuli takistussõidu kõige uhkem tiitel Ruila klubisse – 2017. aasta meister seeniorite takistussõidus on Rein Pill hobusel Alfons Ra! Ruilasse tuli ka sama võistlusklassi pronksmedal, mille sai kaela Tiit Kivisild hobusel Don-Kide.
Värske meistritiitel annab veelgi kinnitust, et sel hooajal juba vägevaid võite teeninud onu Rein on suurepärases hoos. Tegemist ei ole muidugi Reinu esimese meistrivõistluste võiduga, tiitleid on tal aastate jooksul juba kogunenud õige palju. Kiire otsing sporditulemuste andmebaasist näitas, et onu Reinu esimene n-ö absoluutklassi meistritiitel tuli aastal 1982 individuaalses kolmevõistluses (!)
Õnnesoovid ning suur-suur kummardus nii Reinule kui Tiidule. Vanameistrid on Ruila klubi noorema põlvkonna jaoks igatahes lati kõrgele seadnud – tehke järgi või makske kinni 🙂
See MoreSee Less

Seeniorid startisid II osavõistlusel parkuuris kõrgusega 140/145 cm.
Eesti meister seenioride takistussõidus on Rein Pill hobusel Alfons Ra! Nii esimesel kui ka teine osavõistlus sõideti puhtalt, seega on komplekstulemuseks 0 karistuspunkti. II osavõistlusel jäi paar teisele kohale.
Hõbemedal kuulub Paul Argusele hobusel Renessin, kes kahe päeva jooksul kogus 5 karistuspunkti.
Kolmanda koha Eesti meistrivõistlustel saavutas Tiit Kivisild hobusel Don-Kide! Komplekstulemusena koguti 6 karistuspunkti.

© Celin Lannusalu

1 week ago  ·  

Ruilas toimuvatel Eesti meistrivõistlustel on lõppenud kõige nooremate ehk poni-, laste- ja juuniorklassi sportlaste sõidud ning rõõm on tõdeda, et medalid said kaela ka meie klubi tublid esindajad. Poniklassis sai hõbemedaliga pärjatud Saskia Maripuu, kes läbis ponil Mariana mõlemad osavõistlused puhtalt. Saskial oma sooritusest midagi kripeldama ei jäänud ning hõbemedaliga oli ta igati rahul. Ka pisikest kasvu Mariana oli tema sõnul terve võistluse vältel väga tubli.
Hõbemedali sai kaela ka meie juuniorklassi sportlane Ketlin Ramjalg hobusel Qatimini des Vergers Z. Ketlin tõdes, et esimeses osavõistluses oleks saanud küll olla veidi kiirem, kuid hobune hüppas hästi ning tal oli hea meel, et oma "junsuaastad" õnnestus lõpetada uhke medaliga. Ketlin avaldas tänu oma treenerile, perekonnale ning toetajatele.
Täna ja homme jätkuvad meistrivõistlused harrastajate, U25 ja seeniorite klassis. Takistussõidu U25 meistrivõistluste arvestuses on Ruila klubi esindajatest stardis 2015. aasta meister Helen-Britt Liidemann Catanal ning Ketlin Ramjalg oma teisel hobusel Pittegaardens Rosita. Seeniorite klassis on meistrivõistluste arvestuses kindel favoriit meie onu Rein ehk Rein "Omaha" Pill hobusel Alfons Ra, kellega just mõni nädal tagasi võideti Riias Kesk-Euroopa liiga MK etapp. Häid tulemusi võib meistrivõistluste arvestuses loota ka Tiit Kivisildilt ja Don-Kidelt, Oliver Karmalt ja Hangstone JT Z’ilt ja Kertu Klettenbergilt ja Toscanalt. Loodame, et pühapäeval saame taas tuua teieni uudiseid ruilakate medalivõitudest 🙂
Piltidel värsked hõbemedalistid Saskia ja Mariana ning Ketlin ja Qatimini (pildi eest suured tänud Celin Lannusalule).
See MoreSee Less

1 week ago  ·  

Ruila ratsakeskuses on käimas viimased ettevalmistused homsest algavateks Eesti meistrivõistlusteks takistus- ja koolisõidus.
Neljapäeval ja reedel asuvad esmalt võistlustulle noorimad osalejad – poniratsanikud, lapsed ja juuniorid. Poniklassis lähevad meistrivõistluste arvestuses Ruila Talli ratsaklubi au kaitsma sel hooajal head minekut näidanud paarid Saskia Maripuu Marianal ja Kippen Närep Rosehill Fascinationil ning loomulikult tiitlikaitsja Kristel Saul Mon Acol (pildil). Kippen ja Rosehill Fascination püüavad medalit lisaks ka laste arvestuses.
Juunioride klassis võistlevad uhke tiitli nimel Teele Kaal ja Rokoko, Helen Rätsepp ja So Chic v’t Gelutt Z ning 2015. aastal juuniorite meistritiitli koju viinud Ketlin Ramjalg ja Qatimini des Vergers Z (pildil).
Hea meel on tõdeda, et Ruila klubi on esindatud ka koolisõidus – laste klassis on stardis 12-aastane Mia Katriin Sepp ja ratsanikust ligi poole vanem ratsu Jack 🙂
Hoiame oma kõige nooremate sportlaste jaoks pöidlad pihus ning loodame reedel näha esimesi medaleid!
See MoreSee Less

2 weeks ago  ·  

Küllap paljud teist mäletavad veel Ruila kasvandikest silmapaistvat ponipaari Anna Talvit ja Aramist, kes aastatel 2005-2008 võistlustelt arvukalt esikohti ja meistritiitleid noppisid. Meil on hea meel jagada uudist, et peale pikka ja edukat võistluskarjääri Eestis ja hiljem Soomes, on Aramis jõudnud tagasi Anna juurde veetmaks auga väljateenitud pensionipõlve. Ruila tiim soovib Aramisele ja Annale palju toredaid koosviibitud hetki lisaks nendele, mis neil aastate tagant juba varutud 🙂
Pildid pärinevad Anna erakogust.
See MoreSee Less

2 weeks ago  ·