Jaanituled on põlenud ja Vao Karikas selleks korraks lõppenud. On aeg teha kokkuvõte meie klubiliste järjekordsetest tublidest tulemustest. Esimese päeva 100/110cm handicap sõidus olid auhinnalistel kohtadel ponitüdrukud Kippen Närep Rosehill Fascinationil, Saskia „ma olen aasta järgi 15“ Maripuu Marianal, Maarja „pikem kui meeter“ Lutsokert Menul; juuniorratsanikest Johanna Brigite Verro Dexteril. Saavutati vastavalt teine, kolmas, 19nes ja 13nes koht, lisaks oli Saskia 14dal kohal Envoque VW-ga. 130cm parkuurist napsas omale 10da koha Margit Mägi ratsul Belle Charmante.
Laupäeval võeti veidi vabamalt ja lasti teistel ka võita, sest pühapäeval toodi kohale raudvara ning armu ei antud. 125cm võitis Kertu Klettenberg Samil, teisele kohale tuli Rein Pill Evolinusel. 140cm peaauhinna tõi koju Kiva Don Kidel, tema seljatagust kaitses Rein hobusel Alfons Ra. 105cm sõidus näitasid Saskia ja Mariana, et ka kolmandal päeval on nad tegudevalmis ja said tulemuseks 4.koha. Võistluse viimases, 115cm parkuuris, tegid Margit ja Lord (pildil) rahulikult puhta sõidu, mis tagas neile 7.koha auhinnad. Palju õnne kõikidele võitjatele!
Juba reedel, 30.juunil võõrustatakse Ruila Tallides koolisõitjaid FEI World Dressage Challenge raames. Võta sõbrad kaasa ja tule vaata takistussõidule vahelduseks tanstivaid hobuseid!
pildi autor on Celin Lannusalu
See MoreSee Less

3 days ago  ·

Nagu lubatud, siis siin on pinevalt oodatud jätk eelmisele postitusele ehk jätk eelmise nädalavahetuse Ruila klubi tublimate nimetamisele:
Kestvusratsutamise Maria talu karika võistlusel saavutasid, 32 km rajal, esimese koha Heigo Rohtla ja Solaris (pildil). See oli ka armsa Solarise esimene võistlus.
Lisaks kodumaisetele võistlustele, osalesid mõned agarad liikmed ka üle lahe Soomes. Antud võistluse parimaks tulemuseks jäi Ketlin Ramjala ja Quatamini des Verges´i tulemus 130 cm parkuuris, kus paar võitis esimese koha!
Palju õnne triumfeerivatele sportlastele ja nende toetajaskonnale.

1 week ago  ·

Nädalavahetus oli ratsasportlastele peaaegu sama põnev kui seda oli tennise sõpradele. Nii suurt võitu kui seda tegi meie esireket, Anett Kontaveit, küll ei tulnud, aga see eest diplomeid lendas meile rohkem kui üks. Diplomeid oli lausa nii palju, et kõiki auhinnalisi kohti ei jõua ära märkidagi, seega seekord piirdume esi viisikutes osalenutega.
Suuresti Suvekrikal saavutas 100 cm parkuuris 5nda koha Kristel Saul, ponil Mon Aco.
Valgeranna Karikal saavutasid Saskia Maripuu ja Mariana 80 cm parkuuris 5nda koha, Kippen Närep ja Rosehill Fascination saavutasid 110/120 hadycap sõidus 4nda koha. Samas parkuuris, kuid 5-6 a. hobuste arvestuses, oli 4ndal kohal Jessica Raide ja Highscore "B". 130 cm parkuuris ruulis Tiit Kivisild, kuna võitis hobusega Hernietta ning sai ka 3nda koha, hobusel Exkiller.
Lisaks võistlesid Helen Rätsepp ja Calderon Belgias 2* võistlusel, kus nad saavutasid 125 cm finaalis 4nda koha.
Belgias võistles veel ka Renek Rosenberg, kes saavutas 2* võistlusel 130 cm parkuuris 4nda koha Torpille du Banney´ga. Teisel päeval õnnestus Renekil samal kõrgusel saavutada 5. koht, kuid seda puhku Helios de Muze´ga (pildil).
Kuna kõikide võistluste tulemusi veel väljas ei ole, siis pean suurejooneliselt ütlema: To be continued..

Sellel ajal, kui osad klubi sportlased võistlesid väljamaal, osalesid mõned ka kodumaa pinnal, saavutades häid tulemusi.
Veskimetsas toimunud võistluse esimese päeva auhinnalised kohad:
* 90 cm avatud klassis saavutas 8nda koha Marje Salumets ja Emily
* 100 cm avatud klassis võitis 2.koha aga Ella Miina Koger ja Davinci Van de Bernse Hoeve (pildil)
* Ella Miina treener, Anni Kaljund, saavutas 110 cm parkuuris 4nda koha, hobusega Breeze
Teise päeva auhinnalised kohad:
* Ponikarika "Väikeses Ringis" saavutasid Saskia Maripuu ja Mariana 2. koha.
* Ponikarika "Suures Ringis" saavutas 2.koha samuti meie ponitüdruk, kuid sedapuhku Kristel Saul, ponil Mon Aco. Samas parkuuris saavutas 5nda koha Kippen Närep, ponil Rosehill Fascination.
* Avatud 100 cm klassis oli auhinnalisel 3ndal kohal Mari Talinurm ja Calvin. Sama paar saavutas 3nda koha ka 110 cm parkuuris.