Eile Soomes lõppenud kestvusratsutamise Põhjamaade meistrivõistlustelt naaseb hõbemedaliga Ruila klubi sportlane Heigo Rohtla hobusel Fatas Zanzibaar! Palju õnne Heigole ja tema tiimile! See MoreSee Less

Jagame teiega häid uudiseid Soomest!
Ines Beilmann ja Local Sunshine ning Heigo Rohtla ja Fatas Zanzibaar võtsid kestvusratsutamises Põhjamaade meistrivõistlustel kaksikvõidu! Juuniorides võitis Põhjamaade meistrivõistluste hõbeda Elisabeth Kaldvee Salsal! Palju-palju õnne võitjatele ja nende tiimidele! Meeskondlikud said seeniorid hõbeda ja noored pronksi!
Pikem uudis järgneb.
Fotode eest täname Anniki Kreeki

1 week ago  ·  

Vahelduseks meie koduste sportlaste headele võistlustulemustele räägime veidi hoopis mujal maal resideeruvast Ruila klubi ratsutajast. Nimelt on meie noor takistussõitja Ketlin Ramjalg juba viimased pool aastat võistelnud ja treeninud välismaal – esimestel kuudel Hollandis Wilgenhofis Peter Geerinki käe all ning seejärel juba kuumas Itaalias Davide Fenili juures. Ketlini sõnul sai ta Hollandis oldud aja jooksul palju võistelda, iga nädal käidi erinevates kohtades end proovile panemas. Lisaks võistlustele ja treeningutele puutus Ketlin Hollandis kokku ka kõikvõimalike erinevate tallitöödega. Ketlinil jagub tänusõnu nii Peter Geerinkile kui viimase elukaaslasele, põlisele ”ruilakale” Triin Bergmannile, kes talle Hollandis veedetud aja jooksul igapäevaselt toeks olid.

Veebruarist on Ketlin ennast aga juba sisse seadnud Itaalias Davide Fenili tallis. Tall asub Inzago nimelises linnas, Milanost ca 30-minutilise sõidu kaugusel. Võistelda ja treenida on Ketlin Itaalias saanud juba üsna palju. Võistlusi toimub sealkandis pidevalt, lausa iga nädal saab valida erinevate võistluste vahel. Itaalia võistlusväljakud on suured ja takistused kirevad. Itaalia takistussõidu tase on väga hea ning rajad on sealkandis suured ja tehnilised. Esialgu oli Itaalia kuumusega (võrdluseks – sealkandis püsib kraadiklaas pidevalt 30 C kandis) raske harjuda nii Ketlinil kui ka tema hobustel, kuid tänaseks ollakse teistuguse kliiimaga juba harjunud. Trennid kavandatakse reeglina siiski varahommikusse või siis õhtusse, mil temperatuurid on mõistlikumad.

Ketlin on Itaalia võistlustelt juba ka mitmeid auhinnalisi kohti noppinud – viimaselt võistluselt naaseti näiteks I, III ja V kohaga. Ketlini võistlushobusteks on praegu 13-aastane kogenud Rosita ning 7-aastane Gilmore. Oma treeneri Davidega on Ketlin väga rahul – Davide aitab Ketlinit nii treeningutega kui võistlustel käimistega ning hoolitses ka Ketlini hobuste eest, kui too oma gümnaasiumiõpingute ja eksamite pärast pidevalt Eesti vahet lendas. Ketlin nimelt teostas paraleelselt Hollandis ja Itaalias treenimisega Audentese e-gümnaasiumis 12. klassi õpinguid ning suutis nüüd sel kevadel gümnaasiumiõpingud ka edukalt lõpetada. Ketlini sõnul võimaldab kooli lõpetamine tal nüüd veelgi rohkem treeningutele pühenduda. Soovime Ketlinile edukaid starte Itaalia päikese all! 🙂 See MoreSee Less

1 week ago  ·  

Ruila Derby 2018 põhisõidu võitjad Kullo Kender ja Artas.

Pilt: Celin Lannusalu See MoreSee Less

3 weeks ago  ·