Ratsaklubi Ruila Tall ajalugu ulatub 1995 aastasse, mil tunnustatud veterinaararsti ning Ruila Kliiniku eestvedaja Andres Tuvi ning Marti Tõldseppa poolt asutati ratsaspordiklubi Kernu Ratsu. Marti Tõldseppa kutsel tõid oma hobused Ruilasse Riina ja Rein Pill ning Triin Bergmann. Viimastega ühinesid Ruila ratsasporti oluliselt mõjutanud hakkajad mehed: Heiti ja Marti Hääl, Tõnu Puidak ning Feliks Mägus. Nimetatud seltskonna ning Rein Pilli eestvedamisel moodustati 1999 aastal ratsaklubi Kuldne Kabi.

Õige pea sai selgeks, et ühes tallis pole kahe ratsaspordi klubi arendamine mõistlik ning Kernu Ratsu ja Kuldne Kabi liitusid. Aastast 2010 kannab klubi nime Ratsaklubi Ruila Tall.

Tänasel päeval koondab Ratsaklubi Ruila Tall enda alla peaasjalikult takistussõiduga tegelevaid sportlaseid. Klubi liikmete poolt võidetud riiklike ja rahvusvaheliste takistussõidu võistluste auhindade arv on märkimisväärselt suur. Samuti on klubi mitmel aastal tunnustatud Ratsaliidu poolt parima takistussõidu klubi tiitliga.

Klubi peatreeneriks on Eesti Ratsaspordi Liidu takistussõidu suuna manager ning spordidirektor Riina Pill. Koostöös Ratsaliiduga korraldatakse regulaarselt ka välistreenerite kliinikuid.