Ruila talli hing ja süda Eha Kirsipuu sai Saue vallalt igati väljateenitud vapimärgi pikaajalise pühendunud töö eest ratsaspordi arendamisel 🌟🌟🌟 Soovime Ehale õnne ning jaksu veel vähemalt sama pikaks toimetamiseks! ❤️Titest saadik tallides toimetanud ruilakas Eha Kirsipuule
määras Saue vallavolikogu valla kõrgeima tunnustuse- vapimärgi!

Palju õnne, armas Eha!❤

Vapimärgi tiitlile võib nomineerida nii lihtsaid inimesi kui ettevõtete juhte ja ametiisikuid. Teod ja saavutused peavad olema silmapaistvad ja valla arengut soosivad. Vapimärke on seni Saue (ühend)valla ajaloos välja antud kuus. 2020. aastal oli esitatud viis nominenti, volikogu otsustas valida neist ühe.

Eha Kirsipuu – ratsaspordi arendamise eest
———————————————————–
Kui Eha Kirsipuu Ruila tallides tiiru teeb, on kohe näha, kes on pealik. Paarimeetrise turjakõrgusega suured nooblid loomad vaatavad naise suunas nõnda, nagu näeksid karja juhti. Püüavad hirnatades tähelepanu, liigutavad rõõmust kõrvu, kui Eha neid nina pealt sügab või nimepidi kõnetab. Ruila tallides on kokku umbes kuuskümmend hobust, Eha on siin perenaine olnud juba 40 aastat ja silmnähtavalt loomade usaldusalune.
Hobuste lummuses on Eha olnud nii kaua, kui ta üldse ennast mäletab. Lapsepõlv vanaisa Vastloodud vabariigi muutumistuhinas soetas omale Ruila kolhoosi omaaegsed laudad ja tänaseks on Ruila tall tema käe all üks esinduslikumaid võistlushobuste talle Eestis, seal elab nii mõnigi vabariigi kiireim ja kalleim ratsu.
Eha ei pea ka 67-aastasena veel tööst pausi. Latreid ta enam ise ei puhasta ega vii hobuseid koplisse jalutama, aga pilk on tallielul ikka peal. Suhelda tuleb ka sportlaste ja omanikega, kirjutada eurorahataotlusi.
„Ma olen 24 tundi ööpäevas talli jaoks olemas. Loomad tulevad minu jaoks enne inimesi. Et miks need hobused mul eluaeg? Tead, kui viskad sõnnikut, siis oled 100% kohal. Kui ratsutad, oled samamoodi üdini selles hetkes. Minu jaoks on kõige armsam, kõige rahustavam, kui lähen õhtul talli ja teised on selleks ajaks juba ära läinud. Annan hobustele süüa. Vihma sajab, loomad krõmpsutavad rahuolevalt, tallid on puhtad… Seal on see oma spetsiifiline talli lõhn, mis paljudele ei meeldi, aga mida mina armastan. Ja olengi õnnelik,“ ütleb Eha.

Saue valla vapimärgi saaja on küll valitud, aga tunnustuste üleandmine lükkub kevadesse. Tavapäraselt on laureaadid välja kuulutatud vabariigi aastapäeva peo käigus, aga sel aastal jääb kena üritus pidamata. Praeguste plaanide kohaselt saavad tänusõnad üle antud ehk aprilli alguses, mil on kavas väike tähistamine, et markeerida ühinemislepingu allakirjutamisest mööduvat viit aastat.

Vapimärgid 2019
Vapimärk nr 1
• Leelo Tungal: Ruila küla loo tutvustamise eest „Seltsimees laps" raamatus ja filmis
Vapimärk nr 2
• Ülle Rondo: järjepideva seltsielu edendamise eest Saue-Jõgisoo haridusseltsis
Vapimärk nr 3
• Ilse Metsamaa: Saue linna kogukonna eestvedamise eest
Vapimärgid 2020
Vapimärk nr 4
• Vahur Utno: Saue linna rahva vaimuliku teenimise eest 30 aasta jooksul
Vapimärk nr 5
• Tõnu Sal-Saller: südame ja pühendumisega tehtud töö eest 25 aasta jooksul huvialakoolis ja orkestris Nissi Trollid
Vapimärk nr 6
• Timo Rein: ettevõtluse edendamise eest See MoreSee Less

8 months ago  ·  

View on Facebook

Ruila talli raudvara, mitmekordne Eesti meister ning MK-finalist Rein Pill tähistab täna uhket juubelit! Soovime ka omalt poolt Reinule palju õnne ning sama suurepärast ja säravat minekut ka järgmistesse kümnenditesse! 🥳🥳🥳
———-
Huge congratulations to our legendary showjumper Rein Pill who is celebrating his 60th birthday today! 🥳🥳🥳Palju õnne! 🎉Täna tähistab oma 60. juubelit Eesti üks tuntumaid takistussõitjaid Rein Pill.🎉

Rein üks väheseid ratsutajaid, keda teavad ka ratsaspordivõõrad inimesed Eestis. Lugematuid kordi on tema nimi uudistest läbi jooksnud. Teeneka sportlasena on Rein toonud Eestile palju aastaid au ja kuulsust, osaledes arvukatel MK-etappidel, MK-finaalides ja tiitlivõistlustel. Endiselt väga nooruslik ja heas vormis, ei tee ta noorematele konkurentidele võistlemist kuidagi kergemaks. Eesti meistriks on Rein tulnud nii kolmevõistluses kui takistussõidus lugematul hulgal kordi. Ligi kümnel korral on ta valitud Eesti parimaks ratsasportlaseks. Lisaks ratsaspordile tegeleb Rein aktiivselt ka teiste spordialadega, nagu näiteks korvpalli, suusatamise ja golfiga.

Soovime Reinule vahvaid hobuseid ja suuri võite veel mitmeteks, mitmeteks aastateks!

Foto: Erlend Štaub See MoreSee Less

8 months ago  ·  

View on Facebook