Ja ongi selleks korraks Tallinn International Horse Show läbi saanud 🐎 Meie sportlased tõid koju palju auhinnalisi kohti ja loodame, et nad lahkusid võistlustelt positiivsete emotsioonidega 🤩

Viimase võistluspäeva esimeses sõidus 130cm kõrgusel sai teise koha 🥈 Elizabeth Põder hobusel Piccolina ja 5. koht läks Johanna Jürissonile hobusel Ninety-Nine. Samuti jõudsid auhinnalistele kohtadele Renek Rosenberg hobusel Cianna ja Linda Randpere hobusel Zuriso.

Päeva teine sõit oli ümberhüpetega sõit noortele hobustel, kus Katrin Pill hobusel Jelena G saavutas 🥈koha. Ka meie klubi sportlane Kertu Klettenberg hobusel Jolanda jõudis auhinnalisele kohale.

Võistlused kulmineerusid Alexela Grand Prix’iga, kus Ruila klubi parima tulemuse tegi Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman saavutades GP 🥈koha ja ühtlasi võttis paar sellega MK etapi võidu 🥇

Palju õnne kõigile võitjatele ja Ruila Talli sportlastele!! 🎉 Kohtumiseni juba uutel võistlustel 👋 See MoreSee Less

3 weeks ago  ·  

View on Facebook

Ruila Tall is at Saku Suurhall.
Ruila Tall

Laupäevase võistluspäeva esimeses sõidus kõrgusel 125cm tulid Ruila talli sportlased mitmetele auhinnalistele kohtadele 🏆
🥈Kullo Kender hobusel Cassie NT
4. koht Elizabeth Põder hobusel Piccolina
9. koht Johanna Jürisson hobusel Ninety-Nine
11. koht Nora Moosar hobusel Bahhe

Päeva teine sõit oli kiirusparkuur kõrgusel 135cm, kus Ruila talli parima tulemuse sõitis välja taaskord Rein Pill hobusel Sloopy Z.

Rahvusvaheliste sõitude vahele võistlesid täna ka rahvuslikud 4- ja 5-aastased noorhobused, kelle seas ka meie klubist Linda Randpere ja Margit Mägi.
Sõidu võitis 🥇Linda hobusel Calinka Esqui.

Rahvusvahelises noorhobuste sõidus olid auhinnalistel kohtadel Katrin Pill hobusel Jelena G, Tiit Kivisild hobusel Chicharito JP ja Linda Randpere hobusel Kearney W.

145cm sõidus oli RK Ruila Tall parim sportlane Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman 🐎

Õhtu lõppes kuue takistuse sõiduga kõrgusel 195cm, kus Ruila talli esindaja Tiit Kivisild hobusel Haloubet jäi teist kohta jagama 🤩

🔹Homne võistluspäev algab juba kell 9.00 ja omadele saate otseülekandes kaasa elada hobumaailm.ee See MoreSee Less

4 weeks ago  ·  

View on Facebook

Ruila Tall is at Saku Suurhall.
Ruila Tall

Esimene võistluspäev on Ruila sportlaste jaoks möödunud edukalt.
Tänase päeva kõrgeima auhinnalise koha saavutas Rein Pill hobusel Sloopy Z, saavutades 135cm kõrguses sõidus 2. koha.
125cm sõidus olid auhinnalistel kohtadel Nora Moosar hobusel Bahhe ja Elizabeth Põder hobusel Piccolina.
Päeva kõrgeimas sõidus 140cm oli Ruila Talli edukaim sportlane Tiit Kivisild hobusel Haloubet 🐎

Homne võistluspäev algab juba 8.30 125cm parkuuriga, kus astub üles mitu Ruila Talli ratsanikku 🤩 See MoreSee Less

4 weeks ago  ·  

View on Facebook

Ruila talli hing ja süda Eha Kirsipuu sai Saue vallalt igati väljateenitud vapimärgi pikaajalise pühendunud töö eest ratsaspordi arendamisel 🌟🌟🌟 Soovime Ehale õnne ning jaksu veel vähemalt sama pikaks toimetamiseks! ❤️Titest saadik tallides toimetanud ruilakas Eha Kirsipuule
määras Saue vallavolikogu valla kõrgeima tunnustuse- vapimärgi!

Palju õnne, armas Eha!❤

Vapimärgi tiitlile võib nomineerida nii lihtsaid inimesi kui ettevõtete juhte ja ametiisikuid. Teod ja saavutused peavad olema silmapaistvad ja valla arengut soosivad. Vapimärke on seni Saue (ühend)valla ajaloos välja antud kuus. 2020. aastal oli esitatud viis nominenti, volikogu otsustas valida neist ühe.

Eha Kirsipuu – ratsaspordi arendamise eest
———————————————————–
Kui Eha Kirsipuu Ruila tallides tiiru teeb, on kohe näha, kes on pealik. Paarimeetrise turjakõrgusega suured nooblid loomad vaatavad naise suunas nõnda, nagu näeksid karja juhti. Püüavad hirnatades tähelepanu, liigutavad rõõmust kõrvu, kui Eha neid nina pealt sügab või nimepidi kõnetab. Ruila tallides on kokku umbes kuuskümmend hobust, Eha on siin perenaine olnud juba 40 aastat ja silmnähtavalt loomade usaldusalune.
Hobuste lummuses on Eha olnud nii kaua, kui ta üldse ennast mäletab. Lapsepõlv vanaisa Vastloodud vabariigi muutumistuhinas soetas omale Ruila kolhoosi omaaegsed laudad ja tänaseks on Ruila tall tema käe all üks esinduslikumaid võistlushobuste talle Eestis, seal elab nii mõnigi vabariigi kiireim ja kalleim ratsu.
Eha ei pea ka 67-aastasena veel tööst pausi. Latreid ta enam ise ei puhasta ega vii hobuseid koplisse jalutama, aga pilk on tallielul ikka peal. Suhelda tuleb ka sportlaste ja omanikega, kirjutada eurorahataotlusi.
„Ma olen 24 tundi ööpäevas talli jaoks olemas. Loomad tulevad minu jaoks enne inimesi. Et miks need hobused mul eluaeg? Tead, kui viskad sõnnikut, siis oled 100% kohal. Kui ratsutad, oled samamoodi üdini selles hetkes. Minu jaoks on kõige armsam, kõige rahustavam, kui lähen õhtul talli ja teised on selleks ajaks juba ära läinud. Annan hobustele süüa. Vihma sajab, loomad krõmpsutavad rahuolevalt, tallid on puhtad… Seal on see oma spetsiifiline talli lõhn, mis paljudele ei meeldi, aga mida mina armastan. Ja olengi õnnelik,“ ütleb Eha.

Saue valla vapimärgi saaja on küll valitud, aga tunnustuste üleandmine lükkub kevadesse. Tavapäraselt on laureaadid välja kuulutatud vabariigi aastapäeva peo käigus, aga sel aastal jääb kena üritus pidamata. Praeguste plaanide kohaselt saavad tänusõnad üle antud ehk aprilli alguses, mil on kavas väike tähistamine, et markeerida ühinemislepingu allakirjutamisest mööduvat viit aastat.

Vapimärgid 2019
Vapimärk nr 1
• Leelo Tungal: Ruila küla loo tutvustamise eest „Seltsimees laps" raamatus ja filmis
Vapimärk nr 2
• Ülle Rondo: järjepideva seltsielu edendamise eest Saue-Jõgisoo haridusseltsis
Vapimärk nr 3
• Ilse Metsamaa: Saue linna kogukonna eestvedamise eest
Vapimärgid 2020
Vapimärk nr 4
• Vahur Utno: Saue linna rahva vaimuliku teenimise eest 30 aasta jooksul
Vapimärk nr 5
• Tõnu Sal-Saller: südame ja pühendumisega tehtud töö eest 25 aasta jooksul huvialakoolis ja orkestris Nissi Trollid
Vapimärk nr 6
• Timo Rein: ettevõtluse edendamise eest See MoreSee Less

9 months ago  ·  

View on Facebook